Велосипед без сумніву один з головних елементів дитинства.  Це іноді буває найочікуваніший подарунок, який "ділить" життя дитини на "до" і "після".

Але правильно обраний дитячий двоколісний велосипед дозволить малюкові довше і з великим задоволення користуватися цьому дивним винаходом.

Тут все відносно просто.  Є всього 5 класичних основних ступенів (12, 14, 16, 18 і 20 дюймів) і вони визначаються по діаметру коліс, які в свою чергу вимірюються в дюймах.  Стандартизація в даному випадку взагалі зручна штука - легше підбирати запчастини і не потрібно ламати голову над тим, що саме підходить до велосипедів того чи іншого виробництва.

При виборі моделі звертайте увагу на раму.  Якщо стиль їзди дитини вже сформувався і ви знаєте, що він любить тривалі поїздки, то оптимальним варіантом буде велосипед з прямою рамою.  Якщо ж мова йде про перше чи не дуже впевнених спробах кататися або це дівчинка, то раму краще вибирати з максимально глибоким вигином.  Це полегшує дитині можливість сідати за кермо велосипеда і миттєво брати його під контроль (тримати рівновагу або ж підстраховувати себе ногами) незалежно від форми одягу.

Важливо розуміти, що основні елементи всіх без винятку велосипедів мають підстроювання вилки керма і сидіння по висоті.  Тобто теоретично навіть 4-річний малюк зможе осідлати модель з колесами в 20 дюймів.  Але маса транспортного засобу і зусилля які він буде докладати для катання можуть бути надмірними.  Тобто  навіть подолання бровки або вибоїни на важкому велосипеді збільшують шанси на падіння малюка, тому що  він може не впорається з керуванням.

Але в будь-якому випадку, якщо ви вагаєтеся між вибором розміру коліс, завжди краще брати з урахуванням на виріст (як мінімум на 1 розмір).  Так малюк зможе трохи набратися сил і розвине свої фізичні можливості.

У дитячих велосипедів є й інші стандарти і один з них - страхувальні колеса, які монтуються на задню частину рами.  Вони просто необхідні в період оволодіння даними видом транспорту і практично виключають падіння дитини.  Цим елементом оснащуються всі моделі з розмірами коліс до 18 дюймів.  З колесами же в 20 дюймів цей аксесуар велика рідкість.  Але цю проблему можна вирішити за рахунок додаткового придбання коліс потрібного розміру на велоринку.  Самостійна установка цих аксесуарів справу лічених хвилин при мінімальних затратах.

Нижче наводимо орієнтовну таблицю, яка полегшує в ухваленні рішення, якого розміру потрібен велосипед для вашого малюка з урахуванням віку і його ваги.

Діаметр колеса велосипеда

Вік дитини (років)

Зростання дитини (см)

велосипед 12 '' (дюймів)

2-4

80-100

велосипед 14 '' (дюймів)

3-5

90-110

велосипед 16 '' (дюймів)

4-6

100-120

велосипед 18 '' (дюймів)

4-7

110-130

велосипед 20 '' (дюймів)

6-11

120-140

велосипед 24 '' (дюймів)

10-14

130-150

велосипед 26 '' (дюймів)

від 14 років