На цій сторінці, можна сказати, маленька енциклопедія військової техніки, яку можна зібрати з конструкторів. Головна особливість цієї енциклопедії, що всі ці військові машини, танки, ЗРК, САУ - перебувають на озброєнні доблесної української армії - ЗСУ. Ця стаття постійно доповнюється.

 

1 КрАЗ Ураган

- це бронетранспортер з V-подібним днищем з колісною формулою 8х8, розроблений компанією АвтоКрАЗ спільно з канадською компанією Streit Group на основі КрАЗ-7634НЕ. Цей бронетранспортер був створений за стандартом MRAP і представлений у першій половині 2015 року.

Вага бронетранспортера становить 24 тонни, довжина - 9320 мм, ширина - 2580 мм, висота - 3100 мм. Десант може складатися з 14 осіб1. Броня бронетранспортера відповідає рівню B6+/ STANAG 4569 Level 41. Двигун бронетранспортера - Cummins ISME 385 10,8 л 380 к.с., а трансмісія - Allison 4000 (автоматична).

Конструктор із цією моделлю виробляється брендом Iblock - 536 елементів.

 

2. CAESAR

- це самохідна артилерійська установка, яка використовує 155-мм калібр і розроблена у Франції фірмою Nexter. Вона може забезпечити дальність вогню зі звичайним снарядом у 20 км, а з активно-реактивним - понад 40 км. САУ Caesar на озброєнні Сил оборони України з 2022 року. Ця установка має вагу 18,5 тонн, довжину гармати 10 метрів, довжину корпусу 10,5 метра, висоту 3,26 метра, ширину 2,55 метра, і може рухатися зі швидкістю до 80 км/год по шосе.

Конструктор із цією моделлю виробляється брендом Iblock - 639 деталей.

 

3. HIMARS

(M142 High Mobility Artillery Rocket System) - це американська багатозарядна ракетна система, яка використовується для ураження поверхневих цілей. Вона була розроблена компанією Ling-Temco-Vought і вперше була введена в експлуатацію 2010 року. Система складається з гусеничного шасі, на якому розміщені пускові контейнери для ракет. Максимальна дальність стрільби становить 300 км. Вартість одного пускового контейнера становить близько $4,6 млн.

Тут уже є з чого вибирати. З цією ракетною системою представлені конструктори: Himars у стилі металік - 726 деталей, Himars і бандеромобіль - 603 деталі, Himars + Байрактар - 603 елементи, окремо HIMARS із 353 елементів, і вкрай реалістична модель ракетного комплексу - на 510 деталей.

 

4. БТР "Буцефал"

- це український бронетранспортер, призначений для транспортування особового складу мотострілецьких підрозділів та їхньої вогневої підтримки в бою. Він може бути базовою машиною для оснащення спеціальних сил швидкого реагування та морської піхоти. БТР-4 здатний вести бойові дії в різних умовах, включно з умовами застосування противником засобів масового ураження. Він може виконувати завдання як вдень, так і вночі, в різних кліматичних умовах, на дорогах з різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя.

БТР-4 "Буцефал" важить 20-26 тонн, має фізичні розміри 7,7 м довжина, 2,9 м ширина, 2,8 м висота, вміщає 2-3 члени екіпажу і 6-10 десантників.

Зібрати таку модель пропонує цей конструктор із 389 деталей.

 

5. M270 MLRS 

це американська реактивна система залпового вогню, яка використовується для ураження поверхневих цілей, таких як танки, артилерія, командні пункти і склади. Вона була розроблена компанією Ling-Temco-Vought і вперше була введена в експлуатацію в 1983 році.

Система складається з гусеничного шасі, на якому розміщено 12 пускових контейнерів для ракет. Ракета M26A, яка зазвичай використовується в M270 MLRS, має максимальну дальність стрільби 300 км. Також доступна ракета M31A, яка має дальність стрільби 70 км.

M270 MLRS є однією з найпотужніших систем залпового вогню у світі. Вона може завдати значної шкоди противнику, навіть перебуваючи на значній відстані.

Основні характеристики:
- Кількість ракет: 12
- Максимальна дальність стрільби: 300 км (M26A1)
- 70 км (M31A1)
- Вартість пускового контейнера: близько $4,6 млн

І звісно ж є конструктор із цією моделлю РЗСВ, що складається з 1328 деталей.

 

6. PZH 2000 

це німецька самохідна артилерійська установка, яка використовує гармату Рейнметалл 155 мм L52 з боєкомплектом у 60 снарядів і 228 модульних металевих зарядів. Вона може знищувати різні групові та точкові цілі, насамперед укріплення, вогневі засоби (зокрема танки і бойові броньовані машини), а також живу силу. PZH 2000 має максимальну дальність стрільби в 50 км, що при використанні активно-реактивного снаряда збільшується до 67 км2. Ця установка має вагу 55,8 тонн, довжину 11,7 метрів, ширину 3,6 метра, висоту 3,1 метра, і може рухатися зі швидкістю до 67 км/год по шосе.

Поповнити колекцію цією моделлю дасть змогу конструктор від Kids Briks із 488 деталей.

 

7. IRIS-T

це зенітний ракетний комплекс ППО і ПРО середнього радіусу дії розробки німецької компанії Diehl Defence. Цей комплекс є найсучаснішою системою протиповітряної оборони в німецькій армії. Він може знищувати різні повітряні цілі, як-от літаки, вертольоти, крилаті ракети та безпілотники. Комплекс складається з трьох машин: ракетної пускової установки, радарної станції і поста управління вогнем.

ЗРК IRIS-T SLM є високомобільним і здатним діяти на різному рельєфі проти літаків, гелікоптерів, крилатих ракет і безпілотників. Він може одночасно вражати кілька цілей на дуже коротких і середніх дистанціях за надзвичайно короткий період реакції на цілі.

Конструктор із цим ЗРК теж може стати вашим - 702 елементи.

 

8. ОТРК Грім

це український оперативно-тактичний ракетний комплекс на базі твердопаливної балістичної ракети. Цей комплекс розроблений конструкторським бюро "Південне" і призначений для ураження наземних, морських і повітряних цілей на відстані від 50 до 500 км. Грім має бойову частину вагою 480 кг вибухівки, яка може знищити живу силу на площі від 1 до 3 гектарів. На даний момент, Грім не перебуває на озброєнні ЗСУ.

І звичайно ж обрати цю модель у якості конструктора можта тут.

 

9.  PATRIOT

Зенітний ракетний комплекс є основним зенітним ракетним комплексом армії США. Його розробили в Редстоун Арсенал у Хантсвіллі, штат Алабама, і виробляє американський оборонний підрядник Raytheon Technologies. Система Patriot замінила систему Nike Hercules як основну систему протиповітряної оборони високого і середнього рівня армії США (HIMAD) і систему MIM-23 Hawk як тактичну систему протиповітряної оборони армії США середнього рівня.

Серцевиною системи є радар AN/MPQ-53 Patriot, за назвою якого отримав свою назву сам комплекс. Система Patriot використовує передові ракети-перехоплювачі з повітря і високоефективні радіолокаційні системи. 

Для охочих зібрати таку модель для себе - у цьому допоможе конструктор із 793 деталей.

 

10. Гепард 

це зенітний самохідний артилерійський комплекс на шасі Leopard. Він був прийнятий на озброєння з кінця 1976 року і виготовлений у кількості 570 одиниць. Гепард має дві 35 мм гармати Oerlikon KDA, які можуть стріляти зі швидкістю до 550 пострілів за хвилину. Цей комплекс призначений для захисту бронетанкових колон на марші та стаціонарних об'єктів від атак з гелікоптерів і літаків на малих і надмалих висотах вдень і вночі за будь-яких погодних умов. 

З 508 елементів конструктора можна зібрати таку модель і для себе.

 

11. СУ-27

це радянський важкий багатоцільовий високоманеврений всепогодний винищувач четвертого покоління1. Цей літак розробили в ДКБ Сухого, а експлуатацію в повітряних силах розпочали 1985 року, але офіційно прийняли на озброєння тільки 1990 року. СУ-27 має два двигуни АЛ-31Ф, які забезпечують тягу до 7600 кгс. Літак може розвивати максимальну швидкість до 2500 км/год, а його бойова стеля становить 22 000 м1. СУ-27 оснащений різноманітним озброєнням, включно з ракетами різних типів.

Тут є вибір - або конструктор від Iblock, або від Kids Briks

 

12. M2 Bradley

Бойова машина піхоти - це американська бойова машина піхоти, яку було прийнято на озброєння 1981 року. Її було названо на честь генерала Омара Бредлі. БМП М2 "Бредлі" є основним озброєнням "важких" з'єднань армії США поряд із танками "Абрамс". На озброєнні ЗСУ перебуває 40 одиниць БМП цього типу.

Вражаюча модель із 1350 деталей доступна для вас.

 

13. БПЛА Байрактар

це турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний середньовисотний безпілотний літальний апарат (БПЛА) з великою тривалістю польоту, здатний виконувати дистанційно керовані або автономні місії. Його розробила і виготовила компанія Baykar Makina. БПЛА може перебувати в повітрі від 12 до 24 годин, має максимальну дальність управління до 150 км і може переносити до 4 керованих боєприпасів на підвісці.

Конструктор з відмінною деталізацією - а сама модель складається з 220 елементів.

 

14. ЗРК "Нептун"

це український береговий мобільний ракетний комплекс із протикорабельними ракетами Р-360 "Нептун". Він розроблений КБ "Луч" і виробляється Харківським авіаційним заводом, а також іншими українськими компаніями.

РК-360 МЦ "Нептун" призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, а також десантних, танкодесантних кораблів і транспортів, які діють як самостійно, так і в складі груп3. Дальність польоту ракети становить 280 км, а її швидкість - 900 км/год.

Цей комплекс здобув всесвітню славу 13 квітня 2022 року, коли з нього було знищено російський ракетний крейсер "Москва" - флагман Чорноморського флоту РФ.

Є можливість вибору: Конструктор із 660 деталей (забарвлення хакі) або ж 896 елементів у стилі металік.

 

15. Танк Т-84 "Оплот"

це український бойовий танк третього покоління, розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені О. О. Морозова на основі танка T-841. Він має багатошарову з керамічним наповнювачем броню, що забезпечує підвищений захист у передньому секторі від кумулятивних і бронебійних снарядів1. Танк оснащений гарматою 125-мм КБА3, зенітним кулеметом КТ-12,7 і спареним кулеметом КТ-7. Він може рухатися зі швидкістю до 70 км/год по шосе.

Це популярна й успішна модель не тільки танка, а й конструкторів. У цієї моделі 3 версії від різних виробників: з 502 деталей, 422 елементів, та з максимальною деталізацією - 1017 деталей.

 

16. С-300

це зенітний ракетний комплекс, що входить до складу військової техніки України. Він був розроблений в СРСР і вперше був запущений в експлуатацію в 1979 році. Цей комплекс має дальність пуску до 200 км.

І є версія для складання з конструктора - вражають і розміри, і деталізація - 1379 деталей.

 

17. РСЗВ "Буревій"

це українська реактивна система залпового вогню калібром 220 мм, яка була розроблена ДП "Шепетівський ремонтний завод" для заміни БМ-27 "Ураган". Цей комплекс має дальність вогню до 35 км, а також може застосовувати нові снаряди "Тайфун-2", створені КБ "Південне", які мають дальність ураження збільшену до 65 кілометрів 2. На машині встановлено комплекс "Кріп-А", який дозволяє екіпажу вести вогонь, не виходячи з машини.

Збирати таку РСЗВ можна в цьому наборі з 700 деталей.

 

18. САУ "Богдана"

це українська самохідна артилерійська установка калібру 155 мм, яку розробили в Україні та поставили на озброєння ЗСУ у 2023 році. Ця САУ є модернізованою версією САУ 2С22 "Богдана" і має оновлене шасі, що виправило недоліки, виявлені під час випробувань та експлуатації в бойових діях під час російсько-української війни.

Богдана прицільно знищувала окупантів на острові Зміїний: рік тому, 30 червня 2022 року, відбулася історична подія - Збройні сили України вигнали російських окупантів з острова Зміїний у Чорному морі. Бійці ЗСУ називають "Богдану" снайперською гвинтівкою великого калібру - так точно гармата стріляє по ворогах.

Хочете собі таку в колекцію - беріть: варіант САУ Богдана з 510 елементів і з 281 елемента.

 

19. Понтонна машина

що використовується для швидкого створення мостів на річках1. Ця машина має платформу КРАЗ-255 або КРАЗ-260, на якій розміщені понтони. Головним компонентом понтонного парку є так звана літня ланка наплавного мосту, яка їздить на платформі КРАЗ-255 або -2601.

Конструктор із такою техніхкою можна замовити тут.

 

20. Танк Abrams

Офіційна назва танка M1 Abrams. Це американський танк, який використовується в багатьох країнах світу, включно з Україною. Вага танка становить 57 тонн, а головне озброєння - 120 мм гладкоствольна гармата М2561.

M1 Abrams - це танк, який був розроблений у США в 1970-х роках. Він був прийнятий на озброєння в 1980 році і відтоді його використовували в багатьох конфліктах у всьому світі. Танк має вражаючу міцність і здатність до вогневої підтримки, що робить його одним із найефективніших танків у світі.

Зібрати таку модель танка допоможе конструктор від бренду Sluban - 781 деталь.