Радіокерована машина іноді це межа мрій будь-якого хлопчика, в певний період його життя. Але навіть з часом, коли іграшок та інших машинок з пультом буде більш ніж достатньо, завжди знайдуться виробники, які зуміли зробити машину мрії. Це може бути крутий позашляховик амфібія або копія існуючої спортивної машини з дверима, що відкриваються натисненням однієї лише кнопки на пульті.
Головне при виборі машин з РУ визначитися з рядом факторів.
Вік
Як правило, якщо хлопчикові виповнилося 3 роки і він проявляє явний інтерес до машинок, то в подарунок йому вже замислюються машинки, джипи, і позашляховики на радіоуправлінні. Якщо це перша іграшка такого типу, то по всій видимості навичок, які потрібні для управління нею у малюка мало, а то й зовсім немає. Тому вкрай важливо, що б машинка була умовно спритною (чим менше дитина, тим повільніше повинна бути машинка, і так, є моделі для дітей від 2 років), але однозначно не боялася перешкод. Такими характеристиками володіють два типи машинок - перевертиши і машинки з небитким корпусом.
Вибираючи для дитини перевертишів - ви можете бути впевнені, що малюкові з ним нудно не буде. Це унікальні машинки, які не мають аналогів в реальному світі, тому що долати перешкоди вони можуть за рахунок величезних коліс і обертає передній осі. У комплексі таке рішення наділяє машинку неймовірними властивостями і вона дійсно здатна знайти вихід, і знову почати мчати з практично будь-якого положення.
Перевертні відрізняються яскравим дизайном і нерідко оснащуються звуковими чипами з дуже динамічною музикою.І особливо цінною функцією у дуже рідкісних моделей є можливість ручного відключення звуків.
Машини з небитким корпусом - як правило це класичні машинки з непоганими ходовими характеристиками, і розраховані не стільки на молодший вік, як на дітей з кілька неакуратним стилем водіння , (батьки, думаємо, розуміють про що мова). Корпус у таких машинок зроблений з м'якого матеріалу, що нагадує по щільності матеріал з пластикової пляшки. Він відносно м'який, пружний, відмінно зберігає форму і його неможливо розбити. Тобто можна порізати, розплавити, проколоти, але при зіткненні зі стіною він тільки прогинається, і амортизує, оберігаючи корпус і механізм самої машинки від згубної зустрічі зі стіною або іншим перешкодою. Важливо! Небиткий корпус не наділяє машину протиударні! Тобто якщо машина буде падати - то небиткий корпус швидше за все не пошкодиться, а ось механізми іграшки ... Ну ви зрозуміли.
Вибір машинки за розміром
Досвід показує, що в більшості випадків орієнтуючись на вибір на машинки, від джипа до седана, наприклад в ціновій категорії 200 - 300 гривень, ви побачите машинки приблизно однакового розміру. І в 99% випадків у них будуть подібні ходові характеристики: моторчик, маса автомобіля, ємність акумуляторів (кількість батарейок). Це означає, що, як правило, чим менше машинка, тим менше потужності закладається в електродвигун і менший радіус дії.
Такі машинки оптимальні для домашнього використання. Адже вони не наберуть більшу швидкість і при неправильному повороті, за рахунок своєї потужності і маси не будуть оббивати плінтуси і т.д.
Якщо ж ваша мета насолодитися справжніми гонками на грунтовій дорозі або на вулиці, де буде де розігнатися, то в цьому випадку вам просто необхідно вибирати машинки побільше. У них все буде трохи інакше, ніж у більш доступних моделей. Більше маса, для переміщення якої необхідні більш потужні моторчики, амортизація, і звичайно ж тут просто необхідний більший радіус дії пульта.
Лайфхак №1. Чим більша ціна і розмір радіокерованої машини (іграшки) - вона буде набагато цікавіше на дорозі, а в звичайній міській в квартирі їй може бути тісно.
Акумулятори
Акумуляторна машина з пультом радіоуправління це практично стандарт. Тобто вже з коробки, практично відразу, хлопчик, який отримав заповітний подарунок зможе просто взяти пульт, включити і погнати свою машинку вперед до пригод. Але, так вийде далеко не завжди.
Якщо в обраної вами машині є акумулятори, обов'язково перевірте маркування на них - Якщо це нікель кадмієві акумулятори (Ni-Cd), то батькам потрібно буде згадати часи, коли телефони заряджалися рідко, але обов'язково стежили за його повної розрядкою і природно повної зарядки акумулятора. Це викликано тим, що даний тип джерел електроживлення володіє так званим ефектом пам'яті. Тобто якщо ви почнете заряджати такий типу акумулятора на 80% рівень заряду, то це буде його звичайна ємність і природно, такі «фокуси» скорочують його термін придатності.
Такої «хвороби» з зарядкою немає у більш сучасних Літій іонних (Li -Ion) акумуляторів. Вони ще досить рідкісні серед іграшок, але з часом їх стане набагато більше. Вони легше, ніж їх більш старші побратими, мають кращі характеристики, однак трохи дорожче, іноді це позначається на вартості іграшки з Р / У.
Лайфхак № 2. Якщо ваш вибір припав на машинку: джип, бульдозер, катер, поліцейська машина або що то ще, і в комплекті відсутні акумулятори, то це модель на батарейках. Не впадайте у відчай. Можливо це величезний плюс.Справа в тому, що якщо у вас, а точніше у хлопчика багато іграшок, які працюють від елементів живлення, часто виникає питання економічної доцільності, а не купити якісні акумулятори, пальчикового типу, що дозволяють за рахунок своєї перезаряджати економити великі суми на батарейках. І так, в перспективі, особливо з урахуванням зростаючих вимоги дитини до більш потужним машинкам це буде правильний вибір. По-друге. Акумулятори такого типу краще тримають заряд, а отже суттєво зменшується ймовірність втрати сигналу з технікою, що іноді критично, наприклад, для катерів.
Спецтехніка
Здається виробники втілювали в іграшках все. Тут і фури, і пожежні машини, екскаватори, бульдозери, підйомні крани, зменшені моделі реальних марок машин, дріфтова (з неймовірною траєкторією руху) і навіть машинки трансформери. Все це і у великій кількості можна побачити на полицях магазинів іграшок і практично будь-яка примха юного автомобіліста може бути задоволена. Але от якщо раптом, все це набридло, а малюка треба чимось здивувати, рекомендуємо ознайомитися з особливим класом машинок - антигравітаційні або стенолази. Це переверне уявлення про сучасний іграшкобудуванні не тільки у дітей, але і у дорослих.
Висновок
Вибираючи машинку, танк або будь-яку іншу техніку на пульті, знайте , максимальне задоволення і ви і дитина зможете отримати розуміючи умови її подальшого використання і звичайно ж вік малюка. Чим молодша дитина, тим розумніше вкладати гроші в іграшку, яка має додатковими можливості виживання в екстремальних умовах - і так, тестрайв 3 річним малюком совій першої іграшки такого типу може бути таким.
Лайфхак № 3. Якщо ви шукайте машинки для двох дітей, які звикли гратися разом. Зверніть увагу, що ця можливість (парних або командних гонок повинна бути врахована виробником). Тобто величезна ймовірність того, що машинки з робочою частотою в 2,4 Ггц, будуть конфліктувати між собою, наприклад дві машинки будуть працювати від одного пульта і навпаки.
Що б цього уникнути, потрібно брати машинки різних виробників і різними робочими частотами. Або ж вибирати моделі розраховані для цього, наприклад - такі пари нерідко можна побачити серед наборів танкового бою.